Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic


Кіста зуба: лікування, причини виникнення

Історія не для чутливих… Буває і так: живете собі щасливо, пломби / коронки на місцях, ясна не турбують та й взагалі в стоматологію на відбілювання прийшли, а тут… "У вас кіста", — мов грім серед ясного неба заключає лікар. І тут все життя перед очима: "Чи потрібно видаляти зуб?", "У скільки обійдеться лікування такого страшного діагнозу" і "Чи настільки він (діагноз) страшний?". Звісно, точні відповіді може дати лише ваш стоматолог і тільки після ретельного обстеження. Ми ж допомогаємо розібратися з ключовими моментами по темі, щоб не так лячно було :)

Лікування кісти: лікувати тут і зараз

По суті кіста — це новоутворення запалювального характеру, щось на кшталт капсули, заповненої речовиною — залишками відмерлих клітин, бактерій. Бррр. Виникає така біда у відповідь на інфекцію та зазвичай локалізується на верхівці кореню зубу. З основних причин виникнення кісти підкреслимо травмування та тривале виношування інфекції в середині недолікованого зуба.

Підступність кісти у тому, що вона довгий час себе не проявляє. Ховається у найвіддаленіших зонах зубу і повільно "тліє", очікуючи моменту "вибуху".

Відчути неприємність вдається тоді, коли її розмір сягає вже 3-4 см в діаметрі. На цьому етапі:

● з'являється набряк та біль в області ясен;

● підвищується температура;

● відчувається слабкість, головний біль.

На пізніх стадіях з'являється флюс і відсутність своєчасного лікування може не лише унеможливити порятунок власного зубу, а й суттєво ускладнити встановлення імпланту на його місце. Адже навколо ураженої ділянки руйнується сама кістка - основа для штучної конструкції.

Альтернатив в такому випадку не багато — нарощування кісткових тканин чи міст, а це нові витрати часу та коштів. Буває і інший розвиток подій. Коли кіста утворюється під коронкою зубу. Як бути в цьому випадку?

Кіста під зубною коронкою: біда не приходить одна

Подібне явище здебільшого є результатом погрішності в роботі ортопеда чи зубного техніка або неправильного догляду і відсутності своєчасного реагування.

Досягаючи "вибухового" піку, кіста під коронкою симптоматично проявляється так само, як без неї: неприємний запах, температура, набряк, біль, запалення лімфовузлів. Щоб виправити ситуацію доведеться знімати коронку, а може й всю конструкцію разом з коренем.

Існує багато різновидів цієї стоматологічної неприємності, що відрізняються розміщенням патології, її формою, об'ємом руйнування та стадією розвитку. Відповідно до характеру проблеми, лікар і визначає тактику боротьби.

Лікування кісти і яким воно буває

Виходячи з діагнозу та результату ряду оглядів, лікар обирає один з двох підходів по ліквідації наслідків процесу: терапевтичний чи хірургічний.

1. Терапевтичний передбачає: розпломбування каналів, видалення руйнівного вмісту, дезинфекцію, закладання лікувальної пасти для відновлення кістки, встановлення пломби.

Терапевтичний спосіб актуальний лише у випадку, якщо розмір кісти не досяг 8 мм, має прохідні рівні канали та відсутність ускладнень.

2. Хірургічні методи передбачають повне видалення порожнини або лише передньої стінки чи одного з коренів.

Призначаються у випадку великого розміру кісти, ускладненого перебігу захворювання, наявності порожнин навколо багатокореневих каналів, розташування у важкодоступних місцях.

Для видалення кіст, зокрема і в нашій клініці, ефективно використовуються лазер та депофорез. Це дозволяє суттєво заощадити час та кошти, позбувшись новоутворень раз і назавжди. Більше того, доки не порушені навколишні тканини — є можливість відбутись "малою кров'ю" і попередити руйнівний процес. Тому закликаємо приходити на профілактичні огляди регулярно. А ми готові допомогти вам у всіх починаннях :)
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic