Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
IDENTICO dental clinic


Засоби по догляду за зубами та яснами

Відомий факт: посмішка – явище, яке хочеться копіювати. Бажаєте, щоб приятель посміхнувся? Посміхніться самі. Спрацює так званий "ефект хамелеона" – у відповідь на ваше усміхнене обличчя, людина відчує душевний контакт та проявить емпатію. Щоб посміхатись без сором'язливості, варто піклуватись про красу та здоров'я зубів ретельно. Якомога ретельніше. Бути максимально відповідальними у цьому питанні.

Як реалізувати цю задачу в умовах шаленого темпу життя та які продукти по догляду за ротовою порожниною в цьому допоможуть, розповідаємо разом зі стоматологами IDENTICO dental clinic.

Боже, бережи щітку!

Хіба можна було почати тему гігієни порожнини роту з чогось іншого?! Звісно, головна роль в історії з доглянутими зубами відводиться її величності Зубній Щітці. А враховуючи різноманіття її форм, форматів, розмірів, мабуть, доречно було б написати окрему статтю. Та ми спробуємо вкластись.

Обираючи зубну щітку необхідно врахувати наступні фактори:

 • Класична чи електрична. Електричні щітки ідеально виконують свою задачу, а також підходять людям з обмеженою дрібною моторикою. Більш того, враховуючи, що класична щітка потребує регулярної заміни (раз на три місяці), дешевшою її важко назвати. Та ми не наполягаємо :)

 • М'якість щетини. Якщо ваш вибір все ж впав на класичну зубну щітку, приділіть увагу жорсткості. Всупереч тому, що жорсткі щітки здаються ефективнішими, більшість стоматологів симпатизують м'яким щетинам. М'якіші щітки є більш щадними для емалі та ясен. До того ж вони краще всього підходять для видалення нальоту та залишків їжі. Рекомендується використання щіток з м'якою щетиною та маленькою голівкою. Вони дозволяють очищувати навіть важкодоступні місця задніх зубів.

 • Вік людини. Неправильно підібрана дитяча щітка може пошкодити ясна. Дітям рекомендовано використовувати щітку з м'якою нейлоновою щетиною. Малюкам до 2-х років варто купувати щітку найменшого розміру і замінювати по мірі росту дитини.

Доречно відмітити й декілька нюансів при виборі зубної пасти. Адже якщо стоматолог не призначає якусь конкретну лікувальну пасту та відсутні медичні протипоказання, необхідно використовувати пасту з фторидом. Цей елемент відповідає за зміцнення зовнішнього слою зубної емалі.

Як щодо дітлахів? Нічого складного, власне. Дитяча паста з фторидом без енергомістких компонентів у складі, з приємним ароматом та класною баєчкою про Зубную Фею та її любов до біленьких, здорових зубчиків.

Не щітками єдиними

Чистити зуби вранці і ввечері - базовий must do для підтримки задовільного стану ваших зубів. А що робити між перекусами на роботі, коли щітки під рукою нема, а їжа на лінії зубів та ясен є?

Перш ніж рушати до аптеки за допоміжними засобами по догляду, радимо відвідати стоматологічний кабінет і порадитись з фахівцем щодо доцільності використання того чи іншого засобу.

Як правило, серед "улюбленців" дентистів опиняються:

 • зубна нитка;

 • скребок для язику;

 • йоршик для міжзубного простору;

 • ополіскувачі;

 • іригатори.

Давайте разом пройдемось магазинною полицею, щоб розібратись в тонкощах вибору того чи іншого продукту.

Зубна нитка. Щоб вірно підібрати зубну нитку, враховуйте наступні аспекти:

 • Наявність / відсутність спеціального просочення. Наявність просочення – додаткова перевага. Деякі виробники покривають нитку спеціальними лікувальними компонентами (фтором) чи ароматичними речовинами, які створюють освіжаючий ефект.

 • Форма перетину. Існують круглі та плоскі ниті. Відрізняються лише в індивідуальній зручності при користуванні. Плоскі легше потрапляють в міжзубний простір, круглі - краще очищають важкодоступні ділянки.

 • Структура нитки. Бувають об'ємні та ні. Кращими вважаються об'ємні, які розпушуються.

Щітка для язику. Конструкція являє собою пластикову насадку, яка ідеально видаляє наліт зі щік та язику. Потребує такої ж регулярної заміни, як і зубні щітки. В поєднанні з використанням ополіскувача, будуть помітно ефективніші. Між іншим, класичні зубні щітки часто оснащені скребками на зворотній стороні голівки.

Йоршик для міжзубного простору. Головним їх призначенням є якісне очищення бокової поверхні зубів. Обираючи цей аксесуар, орієнтуйтесь, в першу чергу, на особливості роту, горла та рекомендації лікаря. Відрізняються подібні девайси за формою голівки, довжиною щетини (від 1 до 3 мм), жорсткістю, довжиною ручки. Короткощетинні, як правило, використовують для щоденного догляду, середні підходять для очищення імплантів, коронок, протезів. А довгі – для людей з вадами прикусу чи власників брекетів.

Ополіскувач для роту. Обираючи цей продукт, фокус уваги варто направити на його склад, а саме наявність активних речовин. Приміром:

 • відвар трав (ромашки, меліси тощо) сприяє боротьбі з бактеріями, попереджуючи розвиток захворювань порожнини роту;

 • цетилпірідінія хлорид усуває запалення ясен, руйнує наліт;

 • хлоргексидин є відмінним антисептиком.

Але! Ополіскувачі з вмістом хлоргексидину можна використовувати не більше двох тижнів! В іншому випадку, зубна емаль вам не подякує.

 • ефірні масла - видаляють бактерії та покращують мікрофлору ротової порожнини.

Для профілактики карієсу доречно обирати ополіскувач з фтором. Він зміцнює зубну емаль, а це головний захист структури зубів.

Іригатор. Принцип дії приладу полягає в ополіскуванні зубів водою чи спеціальним розчином, який попередньо заливається в резервуар пристрою. Далі, через накінечник, під тиском, рідина потрапляє на потрібну ділянку зубу. Іригатор поділяють на:

 • стаціонарні - можуть використовуватись одночасно кількома членами сім'ї. Мають різні режими роботи та потужності, змінні насадки та додаткові опції.

 • портативні - можна покласти в косметичку та взяти з собою в поїздку чи на роботу. Працюють від акумулятора, мають пародонтологічну та ортодонтичну насадки для імплантатів та язику.

Іригатор показано застосовувати за наявності імплантатів, коронок, вінірів. Всюди - де потрібна кришталева гігієна.

Наостанок хочеться відмітити: варіантів додаткового догляду за красою посмішки - безліч. Та до догляду за зубами потрібно підходити виважено і головне - комплексно. Яку б суперщітку ви не придбали, якими б суперополіскувачами не користувались, - відвідуйте гігієніста двічі на рік. Адже саме лікар зможе підібрати і порадити доречний догляд, відповідно до вашої стоматологічної ситуації.
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic