Центр імплантації зубів
Графік роботи: пн-нд, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic

Кіста зуба: лікування, причини виникнення

1680-_1_

Історія не для чутливих … Буває і так: живете собі щасливо, пломби / коронки на місцях, звичайно не турбують і взагалі в стоматологію на відбілювання прийшли, а тут … “У вас кіста”, – як грім серед ясного неба укладає лікар. І тут все життя перед очима “Чи потрібно видаляти зуб?”, “Скільки коштуватиме лікування такого страшного діагнозу” і “Чи настільки він (діагноз) страшний?”. Звичайно, точно відповісти може тільки ваш стоматолог і тільки після ретельного обстеження. Ми ж допомагаємо розібратися з ключовими моментами по темі, щоб не так страшно було 🙂

 

Лікування кісти: лікувати тут і зараз

 

По суті кіста – це новоутворення запального характеру, щось на зразок капсули, заповненої речовиною – залишками відмерлих клітин, бактерій. Бррр. Виникає така біда у відповідь на інфекцію і зазвичай локалізується на верхівці кореня зуба. З основних причин виникнення кісти підкреслимо травмування і тривале виношування інфекції в середині недолікованого зуба.

 

Підступність кісти в тому, що вона довгий час себе не проявляє. Ховається в найвіддаленіших зонах зуба і повільно “тліє”, очікуючи моменту “вибуху”.

 

Відчути неприємність вдається тоді, коли її розмір досягає вже 3-4 см в діаметрі. На цьому етапі:

 

● з’являється набряк і біль в області ясен;

 

● підвищується температура;

 

● відчувається слабкість, головний біль.

 

На пізніх стадіях з’являється флюс і відсутність своєчасного лікування може не тільки запобігти порятунку власного зуба, але і істотно ускладнити встановлення імпланту на його місце. Адже навколо ураженої ділянки руйнується сама кістка – основа для штучної конструкції.

 

Альтернатив в такому випадку багато – нарощування кісткових тканин або міст, а це нові витрати часу і коштів. Буває і інший розвиток подій. Коли кіста утворюється під коронкою зуба. Як бути в цьому випадку?

 

Кіста під зубної коронкою: біда не приходить одна

 

Подібне явище в основному є результатом похибки в роботі ортопеда або зубного техніка або неправильного догляду та відсутності своєчасного реагування.

 

Досягаючи “вибухового” піку, кіста під коронкою симптоматично проявляється так само, як без неї: неприємний запах, температура, набряк, біль, запалення лімфовузлів. Щоб виправити ситуацію доведеться знімати коронку, а може і всю конструкцію разом з коренем.

 

Існує багато різновидів цієї стоматологічної проблеми, що відрізняються розміщенням патології, її формою, обсягом руйнування і стадією розвитку. Відповідно до характеру проблеми, лікар і визначає тактику боротьби.

 

Лікування кісти і яким воно буває

 

Виходячи з діагнозу і результату ряду оглядів, лікар вибирає один з двох підходів по ліквідації наслідків процесу: терапевтичний або хірургічний.

 

1. Терапевтичний передбачає: розпломбування каналів, видалення руйнівного змісту, дезінфекцію, закладку лікувальної пасти для відновлення кістки, встановлення пломби.

 

Терапевтичний спосіб актуальний тільки в разі, якщо розмір кісти не досяг 8 мм, має прохідні рівні канали та відсутність ускладнень.

 

2. Хірургічні методи передбачають повне видалення порожнини або тільки передньої стінки або одного з коренів.

 

Призначаються в разі великого розміру кісти, ускладненого перебігу захворювання, наявності пустот навколо багатокореневих каналів, розташування в важкодоступних місцях.

 

Для видалення кіст, в тому числі і в нашій клініці, ефективно використовуються лазер і депофорез. Це дозволяє істотно заощадити час і кошти, позбувшись від новоутворень раз і назавжди. Більш того, поки не порушені навколишні тканини – є можливість звільнитися “малою кров’ю” і попередити руйнівний процес. Тому закликаємо приходити на профілактичні огляди регулярно. А ми готові допомогти вам у всіх починаннях 🙂

Закис азоту при лікуванні зубів

Основні переваги і протипоказання лікування зубів уві сні за допомогою закису азоту (ЗАКС). Популярність лікування уві сні в Україні набирає обертів.

Контакти:
Адреса : м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2021, IDENTICO dental clinic