Видалення зубів – це часто вимушена процедура, коли іншого виходу немає і все можливе для збереження зубів вже зроблено.
Пам’ятайте, що навіть якщо вас і не турбує естетична сторона питання, залишати місце вільним після видалення не бажано, так як можуть постраждати сусідні зуби:
● вони можуть зміщуватися в бік вільного місця і стати рухомими, з часом це може загрожувати випаданням;
● зуб навпроти вільного місця не отримує необхідного навантаження і може висуватися вперед, що теж згодом загрожує випаданням;
● страждають ясна, зменшується обсяг кісткової тканини і в майбутньому може бути утруднена імплантація зуба;
● страждає весь зубний ряд, тому що з’явилося вільне місце і зуби можуть викривитись і стати як їм заманеться.
А чи потрібно намагатися зберегти зуби і чи можна уникнути видалення?
Більшість батьків вважають, що якщо зуб молочний, то нема чого зволікати і можна його видалити, якщо є така потреба. Це стереотип. Молочний зуб потрібно зберігати до останнього, тому що він тримає місце для постійного зуба та бере участь у формуванні правильного прикусу. Видаляти молочний зуб тільки за крайньої необхідності і коли він справді вже заважає.
Причини видалення молочного зуба:
Найбільш примхливі та проблемні зуби у людини – це зуби мудрості або, так звані, “вісімки”. Вони вже давно перестали відігравати важливу роль у жувальному процесі та формуванні правильного прикусу. Це рудименти і більшість лікарів вважають, що їх треба видаляти. Але не все так просто і не завжди їх потрібно видаляти.
Причини видалення зубів мудрості:
Видалення постійних зубів може відбуватися тільки тому, що їх лікування вже неможливо і варіантів їх збереження немає. Видалення зубів може бути простим та атиповим, коли зуб розташований нестандартно та його видалення потребує певних навичок.
Лікують зуби або імплантацією, або протезуванням.