Базальна імплантація – інноваційний метод протезування зубів, що передбачає введення імплантатів в глибокі кісткові шари щелеп. Ці шари називаються базальними. Вони відрізняються високою щільністю і не схильні до руйнування. Ця методика, будучи одноетапною, дозволяє встановлювати протези протягом декількох днів після операції.
Одна з головних переваг базальної імплантації перед класичним методом імплантації – це коротші терміни операції і швидка реабілітація. При класичній методиці, яка включає установку імплантатів в м’які губчасті шари кісткової тканини, пацієнта протезують тільки через три або навіть шість місяців.
Особливість базальних імплантатів полягає в специфічному розташуванні в кістки і миттєвої навантаженні ортопедичних протезів. За допомогою базальної імплантації людина з повною або частковою втратою зубів відновлює естетику і можливість пережовувати їжу.
Базальна імплантація не проводиться у випадках, коли пацієнту потрібне відновлення одного жувального органу. Спеціаліст імплантує конструкцію з декількох елементів для рівномірного навантаження на жувальні зуби.
Під час прийому їжі людина переносить навантаження на кісткові структури і м’які тканини, в зв’язку з чим відбувається поліпшення кровопостачання в області імплантату, а також відновлення клітинного метаболізму і зменшення атрофії кісткової тканини.
Приживлення базальних імплантатів відбувається набагато швидше, ніж у класичних аналогів, що робить їх більш привабливими для пацієнтів.
Сучасний метод базальної імплантації відрізняється мінімальним та безкровним характером. Це зводить до мінімуму ймовірність травм і забезпечує короткий час відновлення.
Основні переваги базальних імплантатів:
Базальна імплантація – процес поетапний і вимагає суворого дотримання заходів безпеки на кожному етапі.
Діагностичний етап йде в один день, в рідкісних випадках – два дні. Основне завдання лікаря – всебічно обстежити пацієнта, вивчити аналізи крові. Основна увага приділяється вивченню кісткової тканини і стану порожнини рота. Для цих цілей призначають рентген і комп’ютерну томографію.
Розшифровка панорамного зображення усуває необхідність в кістково-пластичної хірургії, такий як підняття верхньощелепних пазух і зміщення стовбура нижньощелепного нерва. На підготовчому етапі фахівець дає пацієнтові вказівки, що необхідно дотримуватися перед операцією.
Наступним буде етап моделювання. Це логічне продовження діагностичного етапу, тому що він спирається на дані, отримані раніше. Відповідно до стану кісткової тканини підбираються імплантати, що ідеально підходять за розміром і формою. Важливо враховувати їх нахил і візуальне розташування на основі макетів штучних щелеп.
Далі, базальна імплантація включає установку імплантату методом пункції або розрізу. Лікар робить невеликий прокол в області імплантату, і спеціальний бор утворює отвір в кістки.
Завершальний етап імплантації – протезування. Протези встановлюються через два-три дні після установки базальних імплантатів. Я роблю протези по зліпкам, які знімаються з кісток щелепи, а в зуботехнічній лабораторії на основі отриманих моделей протези виготовляються фахівцем.
Імплантати з встановленими на них протезами потребують постійного догляду. Якість щоденного догляду буде залежати від тривалості їх життя. Для проведення елементарних гігієнічних заходів не потрібно спеціальних знань і навичок. Досить хорошої зубної щітки з м’якою щетиною і пасти. Вітається полоскання рота антибактеріальними розчинами або відварами лікувальних трав.