Пломбування зубів

ПЛОМБУВАННЯ ЗУБІВ – це медична процедура, що застосовується при лікуванні карієсу. Пломбування зуба необхідне, коли через карієс в зубі утворилась каріозна порожнина-просто кажучи, дірка. Лікар очищує цю порожнину і заповнює реставраційним матеріалом для відновлення функціональної форми зуба та його естетичного вигляду. Якщо вчасно не запломбувати зуб, каріозна порожнина збільшуватиметься та може дістатися до нерву, що може привести до болючого стану і навіть до втрати зуба.

Пломбування зубів застосовується не тільки при лікуванні карієсу, а також для відновлення естетичного вигляду зубів. Можливе відновлення зубів при тріщинах різного характеру; зношеної поверхні зубів; проміжків між зубами; коригування нерівності зубів; зміні форми і кольору зубів.

Порядок пломбування зубів

Перед тим, як розпочати пломбування зубів, стоматолог проводить консультацію, оглядає пошкоджений зуб і, ймовірніше за все, направить на діагностику. В залежності від стану зуба і його «сусідів», лікар може призначити прицільний знімок (знімок 1-2 зубів), панорамний знімок (знімок обох щелеп) або 3D знімок (комп’ютерну томографію). Остання на сьогоднішній день –найбільш точне дослідження зубів та м’яких тканин ротової порожнини. Доречі, сучасне обладнання має дуже незначні дози опромінення, що є безпечними навіть для дітей.

Процес пломбування відбувається в кілька етапів. Може застосовуватись анестезія при болючих станах. Спочатку, за допомогою обладнання, лікар повністю вичищує зуб від пошкоджених карієсом тканин. Для комфорту пацієнта і більш зрочної роботи лікаря можуть використовувались спеціальні допоміжні засоби – оптрагейт (роторозширювач, для захисту губ, полегшення тримання рота відкритим) і коффердам – він ізолює пошкоджені зуби від всього рота і дозволяє стоматологу більш чисто працювати.

Коли зуб сильно зруйнований, і має видалений нерв, для більш міцного тримання пломбувального матеріалу лікар може запропонувати пацієнту посилити фіксацію за допомогою спеціального штифта, що вставляється в корінь зуба і слугує такою собі опорою каркасом для пломби.

Пломбувальний або ж реставраційний матеріал накладається шарами. Яку саме обрати пломбу , з якого матеріалу, порадить лише лікар , врахувавши всі індивідуальні особливості пацієнта і конкретного клінічного випадку.

Наступним завершальним етапом пломбування є шліфування . Це потрібно для комфортного накушування, щоб нічого не чіпляло за язик, не заважало . Добре відполірований зуб виглядає як натуральний і є запорукою того, що на ньому набагато менше утвориться зубний наліт. Після шліфування зуб покривається спеціальним лаком.

Для того, щоб пломби слугували довше, не втрачали свого блиску і натурального вигляду, потрібен правильний догляд. А це: хороша гігієна ротової порожнини і раз на рік або на шість місяців гігієнічна чистка і покриття лаком у стоматолога.

Скільки коштує Пломбування зубів

  • Анестезія  від 400 грн.
  • Надання швидкої допомоги (без анестезії та діагностики)  2 000 грн.
  • Пломбування зуба фотополімерами  4 200 грн.
  • Лікування 1 каналу зуба  від 950 грн.
  • Використання мікроскопа при лікуванні зубів  2 000 грн.
  • Ендо лікування зуба з пломбуванням від 7 300 грн
  • Повторне ендо лікування зуба з пломбуванням від 8 700 грн

Лікарі котрі проводять Пломбування зубів

Сподобалося у нас? - Порадь сторінку друзьям