Балкова фіксація

Балкова фіксація –це один із методів кріплення  зубного  протезу. Таку назву   має  конструкція, в основі якої  використовується особлива металева балка, яка  з’єднує  всі вживлені  імпланти  (опорні зуби) в єдину дугообразну  модель. Така конструкція проста і геніальна. Виконує функцію не лише об’єднуючу, а і утримуючу. На балку  фіксується знімний протез, в середині якого другий елемент кріплення у вигляді жолобка, щільно закріпленого всередині , що забезпечує міцну фіксацію. Іншими словами така конструкція  називається  балковий протез.

Балкова фіксація

Використовується такий протез  чи конструкція , коли відсутні ( втрачені)  всі зуби на верхній або нижній щелепах. Рідше, але можливо, коли частково  відсутні зуби. Мета такої конструкції полягає в тому , щоб при відновленні великої кількості зубів не вживлювати імплантат  під кожний зуб, а  зробити кілька опорних позицій , які  рівномірно розподілятимуть навантаження по всій дузі. Наприклад замість 16 імплантатів  – 4 або 6 опорних. Доречі, стоматологи так і набивають ці балки відповідно до кількості опорних імплантатів «все на 4», або «Всі на 6» (all-on-4, all-on-6).

Також цей метод може бути використаний коли пацієнт має протипоказання до класичної (повної) імплантації зубів з незнімним протезом,   коли пацієнту протипоказана  класична (повна) імплантація з незнімним протезом.

Перевагами застосування балкової фіксації є:

● можливість одночасного відновлення всіх втрачених зубів у щелепі

● комфорт, простота, відновлення естетики

● повноцінний розподіл функціонального навантаження та, завдяки балці, рівномірному його розподілу, що дозволяє вживати будь-які продукти, не боячись усунення протезу

● зручність кріплення, надійність, нерухомість під час їжі

● можливість самостійно зняти та почистити знімну частину

● можливість проведення елементарної гігієни знімної та незнімної частини

● можливість зняття балочної конструкції з метою використання імплантів для перепротезування

До недоліків балкової фіксації можна віднести:

● при проблемах кісткової тканини (атрофії) не рекомендується встановлення балочної конструкції

● тривалість часу на приживлення імплантів

● необхідність зняття протезу

Догляд за балковим протезом – це періодичне гігієнічне чищення як знімної частини, так і самої балки. Також періодичне оброблення антисептичним розчином.

Скільки коштує Балкова фіксація

  • Виготовлення повного знімного протезу  від 21 900 грн.
  • Виготовлення повного знімного протезу з фіксацією на балках  від 57 000 грн.
  • Виготовлення незнімної ортопедичної конструкції  89 000 грн.

Лікарі котрі проводять Балкова фіксація

Сподобалося у нас? - Порадь сторінку друзьям