Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic


Діагностичні процедури

За кількістю міфів навколо різних процедур, стоматологію можна порівняти, мабуть, лише зі збіркою Р. Грейвса. "Навіщо так багато діагностичних процедур? Вони мені не потрібні!", - один з ТОПових. Розвінчати його беруться фахівці IDENTICO dental clinic.

Мало діагностики не буває!

Діагностика — один з найважливіших етапів у будь-якому передлікувальному процесі. А надто в стоматології, коли більшість проблемних ділянок не доступні "неозброєному" оку. Щоб отримати точні та вичерпні дані про стан пацієнта, лікар має апелювати інформацією з загальної картини, а не фрагментарно. Чим ясніше розумітиме ситуацію, тим коректнішим буде діагноз та лікування.

Тому, якщо стоматолог призначає більш ретельну діагностику (наприклад, комп'ютерну томографію) — повірте, це має сенс. Особливо це стосується тотального лікування. По-перше, це дозволяє попередити всі можливі труднощі на шляху до бажаного результату. По-друге, заощадити. Адже мінімальне дослідження при великому обсязі задач (наприклад, знімок лише кількох зубів, які болять), може потягнути додаткові та суттєвіші витрати в момент, коли щось піде не так з зубами, які також потребували допомоги, але дослідженими не були.

Щоб точно визначити масштаб роботи та призначити оптимальний курс лікування, в стоматології так багато уваги приділяється діагностиці. То які вони ці діагностичні процедури і чим відрізняються одна від одної?

Прицільний знімок (рентген зуба) і візіографія (цифровий знімок зуба)

Прицільний знімок зубу (радіовізіографія) дозволяє побачити сховані процеси та допомагає визначити найбільш ефективну методику лікування.

Призначається для:

● визначення обсягу ураження карієсом;

● у випадку гранулеми чи кісти зубу;

● за наявності вад зубного ряду;

● перед видаленням зубу;

● проміжного контролю лікування (художньої реставрації, пломбування каналів тощо).

Візіографія більш технологічний та безпечний вид діагностики. Знімок здійснюється за допомогою спеціального цифрового приладу, одразу виводиться на екран комп'ютеру. Під час візіографії променеве опромінення в 10-15 разів нижче, ніж від звичайного рентгену, тому дозволено навіть вагітним та дітям. Це зручно, адже пацієнту не потрібно вставати і кудись йти.

Телетентгенографія

Телерентгенография (ТРГ) – вид діагностики, що найбільш ефективний для корекції прикусу, виправлення положення зубів, тотальному протезуванні чи при травмі в області обличчя. Сучасні діагностичні прилади дають мінімальне променеве навантаження, тому є цілком безпечними. Хоча в період вагітності лікарі призначають таку процедуру лише у випадку крайньої необхідності.

Призначається для:

● визначення факторів, що впливають на неправильний прикус;

● дослідження характеристик щелепових кісток;

● визначення напрямку зміщення зубів;

● виявлення індивідуальних особливостей росту, анатомічної будови чи патології зубощелепної системи;

● проміжного контролю ефективності лікування;

● планування тотального протезування.

Під час процедури пацієнт може стояти чи сидіти, тримаючи голову нерухомо протягом кількох хвилин. За необхідності, може знадобитись ще прицільний знімок чи комп'ютерна томографія.

Ортопантомографія

Ортопантомографія або панорамна 2D діагностика зубів – важливий етап діагностики в стоматології. Він зображає стан всієї зубощелепної системи. Може призначатись в комплексі з прицільним знімком чи комп'ютерною томографією після первинного огляду.

Призначається для:

● виявлення уражень твердих тканин зубів при травмах, механічних пошкодженнях;

● точної діагностики новоутворень (кісти, гранульоми), проблем з каналами зубів, стану тканин, навколишніх зубів;

● корекції прикусу (завдяки панорамному знімку та телерентгенографії підбирається оптимальна ортодонтична конструкція);

● обстеження перед операцією;

● визначення наявності запального процесу перед видаленням зубу.


Панорамний знімок є надшвидким, високоточним та безпечним варіантом діагностики для подальшого ефективного лікування. Та це ми ще про комп'ютерне дослідження не згадали.

Комп'ютерна томографія

Комп'ютерна томографія (КТ) – найсучасніший та найефективніший спосіб дослідження в стоматології. Завдяки можливості відображати модель зубів у тривимірній (3D) проекції, показує повну картину стану зубів та щелепно-лицьової частини.

Призначається для:

● визначення доцільності вживлення імплантів;

● дослідження травм, зміщення щелепи під час механічних травм;

● виявлення ушкоджень зубів, які неможливо побачити візуально;

● підтвердження попереднього діагнозу;

● визначення оптимальної брекет-системи при неправильному положенні зубів;

● визначення ускладнень після лікування каналів зуба;

● діагностування новоутворень;

● планування хірургічного втручання (КТ дозволяє визначити ускладнюючі фактори та спрогнозувати тривалість та об'єм операції);

● підготовки до імплантації (досліджується стан кісткової тканини), протезування.


Сама процедура займає менше хвилини, не потребує спеціальної попередньої підготовки та головне, дає ідеальне зображення зубу, ясен, кісткової тканини під будь-яким кутом.

Точність зображення залежить від моделі томографу та періоду його експлуатації. В IDENTICO dental clinic нове сучасне обладнання ™ VATECH. Прилад, в буквальному сенсі, "розмовляє" з пацієнтом однією мовою, а будь-які погрішності та викривлення зображення зводяться до мінімума.

Замість висновків зазначимо: казки, міфи, ворожіння на каві — це дуже цікаво. Та коли справа стосується здоров'я, покладатись на інтуіцію не радимо. Довіряйте лише професіоналам та чітко дотримуйтесь інструкцій вашого лікаря-стоматолога.
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic