Центр імплантації зубів
Графік роботи: пн-нд, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic

Клиновидний дефект

Відчуваєте пронизливий біль на поверхні зубів, смакуючи улюбленою гарячою кавою? Не поспішайте закрити очі на це відчуття. Можливо це перший дзвіночок небезпечного ураження зубної емалі – клиновидного дефекту.

 

Мало хто знає, проте порушення, що донедавна вважалось паталогією “обраних”, сьогодні турбує все більшу кількість як дорослої, так і дитячої частини населення країни. Тож, вважаємо необхідним пролити світло на цей недуг, щоб попередити небезпеку.

 

Клиновидний дефект: що ж воно таке?

 

По великому рахунку, клиновидний дефект – це злущення емалі зубу у вигляді літери V, що відбувається в області шийки з зовнішньої сторони. Звідси і надчутливість. Зуб же фактично оголений перед впливом температур та зовнішніх подразників.

 

Фізично не аби який дискомфорт відчувається від контакту з холодною, гарячою, кислою їжею та під час чищення зубів звичайною щіткою. Емоційно – трохи згодом. Коли недолік стає помітний неозброєним оком, порушуючи естетику ряду.

 

Причиною такої паталогії, звісно, є слабка конституція емалі або її пошкодження. Спровокувати послаблення емалі може неправильна техніка чистки зубів; недотримання правил гігієни ротової порожнини; неякісне стоматологічне лікування; порушення певних захворювань, пов’язаних з травною та ендокринною системою тощо.

 

“Але чому клиноподібні сколи утворюються лише в певних місцях і далеко не у всіх людей з ослабленою емаллю?”, – цілком логічно спитаєте ви. Справа у наявності неправильного прикусу.

 

Так-так, не сходили вчасно до ортодонта – отримали ризик посиленого навантаження на певні зуби. Особливо в їх приясеневих ділянках. На них припадає 80% навантаження під час жування. І якщо ряд розташовано невірно: одна частина зубів працює напівсили, друга – віддувається по повній.

 

Як розвивається клиновидний дефект. Основні симптоми.

 

Стоматологи виділяють такі етапи розвитку цього неприємного захворювання:

 

● Початкова стадія – коли людина не спостерігає ані зовнішніх, ані внутрішніх змін за відчуттями. Хіба що незначна чутливість зубів. З неї ми почали розмову 🙂

 

● Поверхова – де помітні перші ознаки, а саме: невеликі дефекти до 3 мм на поверхні зубу.

 

● Середня стадія – етап, де не помітити візуальні зміни структури зубу важко. Діаметр дефекту досягає 3-4 мм. Ураження досягає дентину та проникає в тканини зубу. На яснах спостерігається V-подібна впадина.

 

● Глибока стадія – проникнення клиновидного дефекта в порожнину зубу більш ніж на 5 мм. На цьому етапі без допомоги лікаря не обійтись. Ну, хіба що ви згодні в майбутньому обходитись без хворого зубу.

 

Важливо розуміти, що від першої стадії до критичної довгий і часто непомітний шлях. Пацієнт може не підозрювати про розвиток захворювання. Втім, якщо він піклується про власне здоров’я і регулярно відвідує профілактичні огляди, катастрофи не трапиться. Стоматолог вчасно діагностує порушення і загасить пожежу.

 

Лікування клиновидного дефекту. Які варіанти?

 

Не втомлюємось радіти можливостям, які відкриває перед нами 21 сторіччя. В тому числі в медицині. Швидко, а головне ефективно можна позбутись будь-якого недоліку, пов’язаного з зубами. Тип терапії обирається безпосередньо під час огляду і після ретельної діагностики.

 

При незначних сколах, лікар може порадити переглянути щоденні доглядові звички. Підібрати коректні засоби гігієни та провести фторування. Це дозволить зменшити чутливість. Вилікувати серйозні вади допоможе пломбування чи ортодонтичне лікування для коректного розподілення функціонального навантаження.

 

Після комплексного лікування, про клиновидний дефект можна буде хіба почитати в нашому матеріалі. Більше він не турбуватиме зуби.

 

Однак, будь-яку біду ліпше попередити, ніж потім боротись з її наслідками. В стоматології це суперактуально. Тож, чекаємо на огляд.

Карієс зуба

Дитяча загадка: "І не їсть, і не п’є, а живе веселим та цікавим життям".

Контакти:
Адреса : м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2021, IDENTICO dental clinic