Центр імплантації зубів
Графік роботи: пн-нд, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic

Коронки: види, матеріали, переваги

Не така страшна перспектива втрати зубу, як картини його відновлення. Давайте асоціативний ланцюг: пустота на місці де мав бути зуб — похмурий вираз обличчя лікаря (ай-яй, як все запущено) — моторошні назви маніпуляцій — страшні картинки стоматологічних інструментів, родом з радянських фільмів. Ой, не варто так…

 

Ще в далекому 1728 році видатний стоматолог Пьер Фошар вигадав крутий спосіб відновлення втрачених та апгрейд візуально-зіпсованих зубів. Ортодонт запропонував золоті ковпачки з фарфоровим — прототип сучасних коронок, що вже на той час було цілком гуманним варіантом. З того періоду минуло більше 300 років. Стоматологія сягнула небувалого підйому у всіх своїх аспектах. І протезування — не виключення.

 

Метал, кераміка, надміцні сплави — лишається лише зізнатись собі, що відновлення зубів — процедура must в турботі про власну красу і здоров’я, а всі стереотипи скоріше надумані та безпідставні.

 

Зубні коронки: які обрати?

 

Як стало зрозуміло з розповіді про Пьера Фошара, коронки — це зубні протези, які імітують та виконують функції справжнього зубу. Ціллю встановлення коронки є збереження того, що лишилось від зруйнованого зубу або ж його повна заміна.

 

Процедура заміни відсутнього зубу проходить за наступним алгоритмом: в кореневий канал вставляють штифт чи культеву вкладку. Далі на них кріпиться сама коронка з обраного матеріалу. Якщо зуб є, але потребує реанімації, то перед протезуванням його проліковують, пломбують кореневі канали, обточують з усіх сторін.

 

Відрізняються коронки за видом матеріалу з яких вони виготовляються. Зазвичай це сплави металів, кераміка чи їх мікс.

 

Металеві коронки мають безліч переваг перед іншими. Вони довговічні, не впливають на сусідні зуби, стійкі до карієсу, біосумісні. Є і суттєвий мінус — виглядають такі конструкції не привабливо. Тому частіше використовуються для заміни кутніх зубів, прихованих від очей. Протипоказаннями до встановлення таких коронок можуть стати алергія на певні види металу та ризик, так званого, гальванічного ефекту.

 

Коронки зі сплавів. Основна перевага срібно-паладієвих та золотих сплавів в гіпоалергенності. Коронки зі сталі з напилення золота, хрому, кобальту — служать десятиріччями та здатні витримувати найбільші навантаження при жуванні.

 

Та тут є нюанс: всі коронки мають бути виготовлені з одного металу. Якщо вже становленно сталеві, то і в подальшому доведеться монтувати такі ж. В іншому випадку ризики гальванічних реакцій невідворотні. А це неприємні відчуття пекучості, присмаку металу в роті.

 

Металопластмасові — найдешевший варіант коронок. Проте й термін придатності найкоротший: близько 5 років. З плюсів такого варіанту: бюджетна ціна, можливість реставрувати прямо на прийомі у стоматолога, мала вага. З мінусів: недовговічність, низька міцність, схильність до окрашення та можлива несумісність з тканинами ясен.

 

Металокераміка — хороший компроміс між надійністю та естетичністю. В цьому випадку метал приховується під керамічною поверхнею коронки. Такі конструкції служать не меньше 8 років та за зовнішніми ознаками майже не відрізняються від природних зубів. А от від безметалевих відрізняються.

 

Безметалева кераміка має найвищі естетичні показники. Такі коронки ніколи не відрізнити від справжніх. І не намагайтесь довести зворотнє, будь ласка 🙂

 

Такі коронки виготовляються з пресованої кераміки (фарфору), оксиду алюмінію, діоксиду цирконію та інших складних назв з таблиці Менделєєва, які вам непотрібні. На відміну від наступної інформації:

 

● ідеальні для відновлення передніх зубів;

 

● термін служби від 10 до 15 років;

 

● абсолютно біосумісні та антиалергенні.

 

Металокомпозитні. За характеристиками схожі з металокерамічними. Відмінність лише у складі покриття. Воно з фотополімерного матеріалу. Вони тонкі, мають природній колір, можна ставити на імплантат.

 

Обираючи такі протези будьте готові до того, що лікар попросить виключити з раціону продукти та напої з фарбуючими властивостями. Адже композитне покриття піддається пігментації та окрашенню.

 

Який з варіантів коронок обрати, звісно, вирішувати лише вам виходячи з рекомендацій стоматолога та власних можливостей. Та на запитання “Чи наважуватись на протезування зубів?”‎, наша відповідь буде однозначною. Звісно! Адже це покращить якість вашого життя, позбавить комплексів та подарує бажання посміхатись без причини. Як би дивно це не звучало 🙂

 

Будьте здорові і приходьте за ідеальними посмішками.

Закис азоту при лікуванні зубів

Основні переваги і протипоказання лікування зубів уві сні за допомогою закису азоту (ЗАКС). Популярність лікування уві сні в Україні набирає обертів.

Контакти:
Адреса : м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2021, IDENTICO dental clinic