замовити дзвінок
пн-сб, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В

Лікування зубних каналів

Лікування зубних каналів – одна із найскладніших складних  стоматологічних процедур.  Спеціальний розділ стоматології, який вивчає будову і лікування каналів, називається ендодонтія. На  сучасному  рівні розвитку ендодонтії  вірогідність  збереження  зуба  дуже висока.  Вона складає  80-90 відсотків.

Кореневий канал зуба- це його внутрішня частина, заповнена пульпою. Пульпа являє собою   м’яку тканину, що містить в собі кровеносні, лімфатичні судини, нерви та       з’єднувальну  тканину.

Наявність  запального  процесу, наслідком якого може  стати  некроз — являється головною ознакою , щоб розпочати лікування. Найчастіше  для діагностики застосовуються  візуальний  огляд лікаря  або рентгенографічне обстеження. Останнім часом, з розвитком технологій найкращим помічником стоматолога ендодонтиста при діагностиці та лікування кореневих каналів став стоматологічний мікроскоп.

Запальний процес  є наслідком  стоматологічних  захворювань. Найчастіше – це карієс  або пульпіт. Також запальний процес може  виникнути і  при періодонтиті.

Симптомами, за якими можна визначити  запалення,  є сильний зубний біль , біль  і набряк  ясен. Коли захворювання переходить в хронічну форму,  то симптоми  можуть бути  не такими  явними або відсутніми взагалі. Але це не  є ознакою, щоб  відкласти і не розпочати  лікування. Лікування виключить можливість розвитку гострого абсцесу і втрати зуба.

Лікування кореневих каналів -це складна  стоматологічна процедура. Ще  донедавна  такі маніпуляції виконувались  практично всліпу. Саме тому  для лікування важливо було великий досвід  лікаря  та  використання тонких стоматологічних інструментів. Але  на сьогоднішній день  в нашій  клініці працюють висококласні спеціалісти, які володіють  і використовують в своїй роботі  сучасні методи , в тому числі  дентальний мікроскоп. За допомогою  якого суттєво підвищилась якість і результат  лікування.

В нашій клініці лікування здійснюється за наступною схемою:

-діагностика. Лікар збирає анамнез  та визначає,  в якому стані зуб, яка стадія захворювання;

– рентенологічне дослідження. Це дозволяє визначити кількість, розмір, зігнутість  каналів і  правильно підібрати лікування;

– анестезія. Внаслідок  якої  знеболюються  порожнина зуба  і пульпова порожнина, в якій  знаходиться судинно-нервовий пучок;

-лікар визначає входи в кореневий канал. За допомогою спеціального пристрою- апекслокатора- вимірює їх  довжину. Інколи для цього використовується комп’ютерна томографія;

–  інструментальна обробка. За допомогою  стоматологічних інструментів здійснюється чистка  каналів;

– медикаментозна обробка. Застосовуються антисептичні засоби для запобігання розповсюдженню  бактерій,  та з метою виключення можливості  звикання до лікарського  препарату;

– при  необхідності  здійснюється  тимчасове пломбування. Для  цього застосовують спеціальні препарати, що посилюють протизапальну  дію;

– відновлення зовнішнього  вигляду зуба. Оптимальний метод  залежить від того, на скільки пошкоджений зуб.

Канали кожного із коренів зубів індивідуальні. Зрозуміло, що є загальні правила, скільки  кореневих каналів  буває в різцях, премолярах чи молярах,  однак в корені бувають додаткові канали. Канали бувають звивисті, дуже тонкі або короткі,  з  «крутим» згином та інше.

Комп’ютерна томографія дозволяє побачити всі особливості коренів,  не тільки їх кількість та розташування , а  також  оцінити якість проведеного лікування. Грамотно виконані маніпуляції  з  очистки та пломбування каналів – слугують гарантією, що проблема більше не виникне і зуб ще довго буде служити своєму господарю.

Після завершення  процедури можуть  виникнути  деякі больові  відчуття, а також легке загальне   недомагання. Інколи протягом кількох днів зуби можуть бути  чутливі  до дії  хімічних або термічних подразників. Тому в реабілітаційний період   пацієнту  рекомендується декілька днів не здійснювати  значного навантаження на пролікований зуб.

Скільки коштує Лікування зубних каналів

  • Анестезія  250 грн.
  • Надання швидкої допомоги (без анестезії та діагностики)  1 000 грн.
  • Пломбування зуба  1350 грн.
  • Лікування 1 каналу зуба  від 850 грн.
  • Використання мікроскопа при лікуванні зубів, 1 година  1000 грн.

Лікарі котрі проводять Лікування зубних каналів

Зубенко Лілія Михайлівна
переглянути профіль
Сподобалося у нас? - Порадь сторінку друзьям