замовити дзвінок
пн-сб, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В

Перший візит до дитячого стоматолога

Перший візит до дитячого стоматолога

Перше знайомство зі стоматологом – не аби яке випробування як для дитини, так і для батьків. Тут важливо не нашкодити. Ось в буквальному сенсі – не перестаратися з заспокоєнням і не перегнути по частині одкровень з власного досвіду. Так як же правильно підготувати дитину до першого візиту в клініку, щоб мінімізувати стрес і ефективно здійснити, власне, лікувальне втручання.

Знайомство зі стоматологом: в якому віці краще?

Як відомо, перші молочні зубки з’являються на 6-7 місяці життя малюка. І саме цей вік на думку стоматологів є оптимальним для першого візиту в стоматологію. Більш інформативним це знайомство, звичайно, буде для мами крихти. Лікар розповість їй про правила догляду за зубками немовляти, пояснить які продукти впливають на формування здорових зубів і здоров’я порожнини рота.

В 1-1,5 лікар вже може розглядати так званий “пляшковий карієс”. Часто він є результатом тривалого або навіть безперервного нічного годування пляшковим або грудним молоком.

У віці 2-2,5 року стоматологи радять в профілактичних цілях відвідувати не тільки дантиста, але і записатися на прийом до лікаря-гігієніста.

З 3 років у більшості малюків вже прорізаються всі молочні зуби. Це саме той момент, коли стоматолог зможе оцінити наявні проблеми з прикусом і, при необхідності, безболісно виправити їх.

Як підготувати дитину до першого знайомства зі стоматологічним кріслом?

Легке знайомство дитини зі стоматологом і бормашиною – завдання і лікаря, і батьків. В першу чергу мамі чи татові слід завчасно, без дитини, встановити контакт з фахівцем: почитати відгуки про його роботу, зрозуміти чи зможе він знайти спільну мову з чадом, переконатися в його кваліфікованості.

Після цього починаємо готувати маленького пацієнта. А саме:

1.Приводимо на знайомство в клініку. Нехай дитина поговорить з фахівцем, огляне кабінет, розгляне інструменти тощо. Важливо, щоб цей візит склався захоплююче і залишив після себе добрі емоції.

2. Проводимо попередню бесіду. Батьки можуть розповісти як відбувається огляд або з чого може складатися процес лікування. Однак обнадіювати малюка або навпаки – лякати, категорично не бажано.

3. Надаємо дитині підтримку на всіх етапах. Надалі маленький пацієнт буде знати, що може розраховувати на ваше розуміння і не боятися подальших візитів.

Не зайвим буде перегляд тематичного мультфільму або відео про зуби та догляд за ними, а також рольові ігри, на зразок: стоматолог-пацієнт. Поцікавтеся, що бентежить дитину перед виходом з дому. Однак не використовуйте наше улюблене: “Тобі нічого не будуть робити”, “Боляче не буде зовсім”. Пам’ятайте: огляд – це теж дія, а маніпуляції в роті – швидше неприємні відчуття, ніж суцільне задоволення.

Щоб знизити градус хвилювання, дозвольте дитині взяти до лікаря будь-яку іграшку або улюблену ковдрочку. Поясніть слова, які може використовувати лікар, а малюк не зрозуміє (карієс, рентген і т.д.), але будьте делікатними у висловлюваннях.

Кращим прикладом для наслідування є, звичайно ж, батьки. Розповідайте дітям якомога більше про навички догляду за зубами, заохочуйте прагнення зберегти зуби здоровими. Виконуйте гігієнічні процедури разом – це і весело, і пізнавально для вас обох. І найголовніше – любите своїх крихіток і довіряйте догляд за їх зубками тільки перевіреним лікарям.

Всі статті