Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic


Дитяча стоматологія: перші візити, профілактика, лікування

"Що там, власне, лікувати?", — іронічно посміхаються мами і тата маленьких бешкетників, приводячи їх на перший візит до стоматолога. Втім, добре, що взагалі приводять. Сумніша історія, коли батьки мовчки спостерігають за руйнуванням перших зубів дитини і спокійно собі сплять. Про те чим небезпечний карієс дитячих зубів і які процедури варто пройти кожному карапузу, читайте в нашому сьогоднішньому матеріалі.

З якого віку варто спостерігати за дитячими зубами?

Хтось сильно здивується, проте вік пацієнтів стоматологічних клінік починається з нуля років. "Що можна лікувати двотижневому немовляті?", – звісно запитаєте ви. В стоматологічній практиці непоодинокі випадки, коли причиною знайомства з дантистом в такому ранньому віці ставала коротка під'язична вуздечка. Та про це іншим разом. Догляд за порожниною рота важливий в будь-якому випадку. Від того як рано він почнеться, залежить попередження багатьох можливих неприємностей.

Навіть серед сучасних та прогресивних батьків існує стереотип, що молочні зубки — це пустушки. Нема ні коренів, ні нервів. Змінив колір — не біда. Розкришився — ну, скоро виросте новий. По факту, молочні зуби мають ряд певних анатомічних особливостей про які має знати кожна свідома мама та відповідальний батько.

1. У дитячих зубів є нерви та корені, які між іншим, довші за корені постійних зубів.

2. Більшу частину коронки молочного зубу займає пульпа, яка дуже щільно прилягає до пульпи сусіднього зуба. Карієс розвивається максимально швидко. Швидше, ніж у дорослого з корінними зубами. При цьому больові відчуття виникають лише під час прямого контакту з їжею.

3. Невилікуваний карієс молочного зуба нікуди не дівається і вражає корінний зуб, що прорізується на його місці.

4. Відсутність зубів викликає складнощі з пережовування їжі і викликає проблеми з травленням.

5. Передчасна втрата молочних зубів впливає на нерівномірне розташування постійних.


Потрібні ще аргументи для планування знайомства зі стоматологом в ранньому віці? Та легко. Регулярні профілактичні огляди дозволяють мінімізувати страх перед зубним лікарем в подальшому, викликають інтерес до процедури гігієни порожнини роту, а також унеможливлюють розвиток проблем з прикусом, яснами та хворобами постійних зубів.

Рекомендуємо запланувати перший профілактичний візит одразу після першого дня народження дитини. Далі частота візитів буде залежати від сприйнятливості карієсу. Якщо до 2 років більшість зубів проліковані профогляди варто проводити раз на 3-4 місяці. Якщо ж зубки здорові, достатньо одного візиту раз на півроку. На цьому етапі лікар зможе відслідкувати поточний стан зубів, а також спрогнозувати як в подальшому розвиватиметься щелепа та формуватиметься зубний ряд.

Дитячий стоматолог – універсальний солдат

Дитячий дантист – він і хірург, і терапевт в одній особі. Одна з його ключових задач – побачити та не допустити розвиток будь-якої патології. І тут може знадобитись допомога іншого героя – лікаря-ортодонта. Він приходить, коли є загроза формування неправильного прикусу. Добре, якщо порушення виявлено до 4 років. Тоді його легко та й дешевше виправити за допомогою спеціальних ортодонтичних пластинок. А не брекети в 14+ і оте все :)

Наймолодші пацієнти ортодонта – трирічні діти у яких було видалено передні зуби (різці). В такому випадку лікар замінює відсутні зубки пластинками, полегшуючи дитині процес жування та закладаючи правильну форму щелепи.

Як змусити дитину сісти в стоматологічне крісло?

Якщо ви замислюєтесь над тим, як всадити чадо в крісло стоматолога, здається, ви вже щось упустили. Ніколи і ні за яких обставин не можна силувати маленького пацієнта до лікування зубів, залякувати або, навпаки, обіцяти півцарства аби дитина відкрила рота.

Важливо формувати правильне сприйняття та мотивацію до догляду за зубами задовго до походу в лікарню. Зробити похід до стоматолога цікавою та приємною історією. При чому тут відповідальність лежить як на батьківських плечах, так і на компетенції дитячого стоматолога. Батькам варто внести профілактичні огляди у стоматолога до списку обов'язкових задач, а стоматологу — знайти підхід до кожного конкретного пацієнта.
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic