замовити дзвінок
пн-сб, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В

Дитяча стоматологія: перші візити, профілактика, лікування

Дитяча стоматологія: перші візити, профілактика, лікування

“Що там, власне, лікувати?”, – іронічно посміхаються мами і тата маленьких бешкетників, приводячи їх на перший візит до стоматолога. Втім, добре, що взагалі призводять. Найсумніше історія, коли батьки мовчки спостерігають за руйнацією перших зубів дитини і спокійно сплять. Про те, чим небезпечний карієс дитячих зубів і які процедури слід пройти кожному карапузові, читайте в нашому сьогоднішньому матеріалі.

З якого віку слід спостерігати за дитячими зубами?

Хтось сильно здивується, однак вік пацієнтів стоматологічних клінік починається з нуля років. “Що лікувати двотижневому немовляті?”, – звичайно запитаєте ви. У стоматологічній практиці нерідкі випадки, коли причиною знайомства з дантистом в такому ранньому віці ставала коротка під’язикова вуздечка. Але про це іншим разом. Догляд за порожниною рота важливий в будь-якому випадку. Від того, як рано він почнеться, залежить попередження багатьох можливих неприємностей.

Навіть серед сучасних і прогресивних батьків існує стереотип, що молочні зубки – це пустушки. Немає ні коренів, ні нервів. Змінив колір – не біда. Розкришився – ну, скоро виросте новий. За фактом, молочні зуби мають ряд певних анатомічних особливостей про які повинні знати і кожна свідома мама, і кожен відповідальний батько.

1. У дитячих зубах є нерви і коріння, які, між іншим, довше коренів постійних зубів.

2. Більшу частину коронки молочного зуба займає пульпа, яка дуже щільно прилягає до пульпи сусіднього зуба. Карієс розвивається дуже швидко. Швидше, ніж у дорослого з корінними зубами. При цьому больові відчуття виникають тільки при прямому контакті з їжею.

3. Невилікуваний карієс молочного зуба нікуди не дівається і вражає корінний зуб, що прорізається на його місці.

4. Відсутність зубів викликає складності з пережовування їжі і викликає проблеми з травленням.

5. Передчасна втрата молочних зубів впливає на нерівномірне розташування постійних.

Потрібні ще аргументи для планування знайомства зі стоматологом в ранньому віці? Так легко. Регулярні профілактичні огляди дозволяють мінімізувати страх перед зубним лікарем в подальшому, викликають інтерес до процедури гігієни порожнини рота, а також унеможливлюють розвиток проблем з прикусом, яснами і хворобами постійних зубів.

Рекомендуємо запланувати перший профілактичний візит відразу після першого дня народження дитини. Далі частота візитів буде залежати від сприйнятливості до карієсу. Якщо до 2 років більшість зубів проліковані, то профогляди слід проводити раз в 3-4 місяці. Якщо ж зубки здорові, досить одного візиту раз на півроку. На цьому етапі лікар зможе відстежувати поточний стан зубів, а також спрогнозувати, як надалі буде розвиватися щелепа і формуватися зубний ряд.

Дитячий стоматолог – універсальний солдат

Дитячий стоматолог – він і хірург, і терапевт в одній особі. Одна з його ключових завдань – побачити і не допустити розвитку будь-якої патології. І тут може знадобитися допомога іншого героя – лікаря-ортодонта. Він приходить, коли існує загроза формування неправильного прикусу. Добре, якщо порушення виявлені до 4 років. Тоді їх легко і дешевше виправити за допомогою спеціальних ортодонтичних пластинок. А  не брекети в 14+ і оте все 🙂

Молоді пацієнти ортодонта – трирічні діти у яких були видалені передні зуби (різці). У такому випадку лікар замінює відсутні зубки пластинками, полегшуючи дитині процес жування і закладаючи правильну форму щелепи.

Як змусити дитину сісти в стоматологічне крісло?

Якщо ви замислюєтеся над тим, як посадити чадо в крісло стоматолога, здається, ви вже щось упустили. Ніколи і ні за яких обставин не можна примушувати маленького пацієнта до лікування зубів, залякувати або, навпаки, обіцяти півцарства, щоб дитина відкрила рот.

Важливо формувати правильне сприйняття і мотивацію до догляду за зубами задовго до походу в лікарню. Зробити похід до стоматолога цікавою і приємною історією. Причому, тут відповідальність лежить як на батьківських плечах, так і на компетенції дитячого стоматолога. Батькам слід внести профілактичні огляди у стоматолога в список обов’язкових завдань, а стоматолога – знайти підхід до кожного конкретного пацієнта.

Всі статті