Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
IDENTICO dental clinic


Мікроби-мандрівники: як зберегти здоров'я?

В це несила повірити, проте один десятисекундний поцілунок є ідеальним "транзитом" для 80 млн бактерій від одного партнера іншому. Принаймні в цьому переконані науковці з Нідерландів.

Вчені припускають, що в ротовій порожнині середньостатистичної людини живуть близько 10-14 (увага!) мільярдів різноманітних бактерій, грибків, вірусів і передаються при мінімальному контакті. Благо, що нашому оку не доступний цей активний, рухомий, руйнуючий нас мікросвіт. Адже подібне видовище витримають лише загартовані. Ще приємніше розуміти, що частина усього цього екосвіту - наша невід'ємна частина і суттєвої шкоди може нанести лише у випадку відвертого нівелювання правилами особистої гігієни.

Ми вирішили зібрати основну інформацію про ротові мікроби докупи та надати кілька дієвих порад щодо зменшення їх негативного впливу.

Як зрозуміти чи в нормі мікрофлора ротової порожнини?

В першу чергу варто зазначити, що бактерії в нашому організмі не є злом. Ба більше, вони приймають безпосередню участь в процесі травлення і допомагають підтримувати порожнину рота здоровою та чистою. Ротові бактерії беруть участь в переносі мінералів зі слини та поверхні зубів, постачають молекули кисню до ясен та м'яких тканин, нейтралізують шкідливі речовини, що накопичуються на зубах тощо.

Основним "‎індикатором" здорової мікрофлори роту є обволікуючий зуби та ясна слиз, що називається біоплівкою. Якщо ваша ротова порожнина наповнена переважно корисними бактеріями, в роті виникає тонка прозора плівка без запаху, зуби гладкі, а ясна рівномірно рожеві.

Відповідно, про наявність порушень можуть сказати:

  • неприємний запах;

  • помітний зубний наліт на зубах;

  • кровоточивість ясен;

  • відсутність відчуття прозорої плівки;

  • зубний карієс, тощо.

Подібні симптоми - не є катастрофою, а говорять лише про те, що хвороботворні бактерії взяли гору над безпечними і час подумати над тим, що могло спровокувати їх виникнення та як з цим бути.

Шкідливі звички, стрес, не правильне харчування - є збудниками шкідливих бактерій. Але звідки береться карієс, наприклад, у дитини, якій не знайомі ці поняття?

І тут слушно згадати початок нашої статті: більшість шкідливих бактерій розповсюджується, мов вірус, через неправильне недотримання норм особистої гігієни і навіть через поцілунок. Так-так, один з найрозповсюдженіших збудників карієсу Streptococcus mutans - знаний "мандрівник". Особливо привабливими йому здаються дитячі зубки.

Як вберегтись від розмноження бактерій?

Щоб вберегти дитину чи кохану людину від додаткових візитів до стоматолога, радимо чітко дотримуватись правил особистої гігієни. А саме:

  1. Користуватись лише особистою зубною щіткою, рушником, помадою.

  2. Виділити дитині власну тарілочку, ложечку, чашку.

  3. Уникати моментів надкушування дитячої їжі, облизування соски, тощо.

  4. Скоригувати харчування: обирайте продукти, що допомагають стабілізувати pH-баланс, не викликають запалення та збагачені антиоксидантами.

  5. Займатися спортом - так, фізичні вправи покращують циркуляцію крові, насичуючи весь організм, включаючи зуби та ясна, киснем.

Дотримуючись цих простих правил + здійснюючи профілактичні огляди у стоматолога двічі на рік, ви надовго збережете хороше самопочуття та красу посмішки. І щось нам підказує, що все у вас вийде :)
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic