Центр імплантації зубів
Графік роботи: пн-нд, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic

Важливість лікування відсутніх зубів

zub-1680

Немає зуба – немає проблеми, – скажете ви. Ні в якому разі. Навіть якщо сьогодні відсутні дискомфортні відчуття, а незначного естетичного дефекту ніхто не помічає, інші зуби як і загальне здоров’я організму знаходяться в небезпеці.

 

Недолікований “пеньок”: ризики і наслідки

 

Вчасно не вилікуваний карієс рано чи пізно призводить до повного руйнування зуба. За такою схемою: тверді тканини втрачають міцність, нервові закінчення запалюються і вмирають, коронка кришиться, залишаючи після себе лише корінь зуба або його фрагмент.

 

Навіть якщо ви не помічаєте запального процесу, повірте, обійти його при відкритому зубному каналі малоймовірно. І тут можливі кілька варіантів розвитку подій: протезування з реконструкцією зруйнованої коронки; видалення уламків і імплантація або збереження ураженого кореня з подальшими небезпечними для життя і здоров’я наслідками.

 

Небезпека відсутнього зуба з наявними коренем в яснах

 

Після обвалу стінок коронки процес руйнування твердих тканин не зупиняється. Збережений “пеньок” є центром інфекцій, швидко уражаються навколишні тканини, кістки щелепи, сусідні зуби. Це провокує множинний карієс, захворювання пародонтиту тощо. Крім цього, зруйнований зуб не може повноцінно виконувати свої жувальні функції. В результаті навантаження переміщається на протилежну сторону щелепи, викликаючи проблеми з прикусом, прискоренням стирання емалі.

 

Відповідно, чим довше відкладається візит до стоматолога, тим істотніше збільшуються витрати на подальше лікування / протезування.

 

Коли необхідно записатися до лікаря

 

Непомітна проблема – не обов’язково відсутня. Оскільки за прихованими ділянками ясен залишається корінь, уламки зуба, відкритий нервовий канал і т.д. – патологічний процес триває. Сигналом для термінового звернення до стоматологію можуть бути:

 

● ниючий біль в області зруйнованого зуба;

 

● різкий біль при натисканні на проблемну ділянку;

 

● набряк ясен, почервоніння, розростання тканин поруч з лункою;

 

● кровотеча на місці зруйнованої коронки;

 

● гниття, підвищення температури.

 

При наявності будь-якого з цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря. Адже це вірні ознаки ускладненого запального процесу і без лікування може трапитися найгірше, аж до зараження крові.

 

Так чи інакше, розкришені стінки коронки – вагомий привід для звернення до лікаря і проведення рентгенографії. Адже сьогодні все лікується, а в нашій клініці кожна процедура здійснюється на найвищому рівні.

 

Основні шляхи до заміщення втрачених зубів

 

Сучасна стоматологія вражає можливостями. Незнімне протезування мостовидними протезами, незнімне протезування коронками з опорою на штучний корінь, імплантація – варіантів лікування на будь-який бюджет і смак більш ніж достатньо. Звичайно, кожен з методів передбачає власні умови і особливості.

 

Так, незнімне протезування за допомогою мостовидних протезів характеризується повним відновленням функцій жування, естетики, мови і відсутністю дискомфортних відчуттів. Вартість середня. Однак такий варіант має обмежений термін лікування, необхідність видалення здорових тканин опорних зубів і схильністю опорних зубів до карієсу під коронками.

 

При знімному протезуванні можлива неідеальна естетика, дискомфортні відчуття під час жування, слабка фіксація. Потрібна системна корекція. Ціна досить низька.

 

Імплантація коштує дорожче попередніх варіантів, але і в надійності та зручності має вагомі переваги. Естетика, відновлення функцій мови, жування – відмінні. Протез незнімний, а значить пацієнт не відчуває його наявність. Зберігаються пародонт сусідніх зубів і кісткова тканина щелепи. Термін використання – понад 10 років.

 

Втрата зуба в непомітній оку зоні зазвичай сприймається як відсутність причини для хвилювання. Але правда в тому, що захворювання, які розвиваються в організмі разом з наявним недолікованим “пеньком”, можуть виявитися значно страшніше косметичного ефекту. Радимо своєчасно виконувати будь-які роботи по лікуванню зубів, щоб мінімізувати ризики і подальші витрати на реставрацію.

Відбілювання зубів вдома

Вугілля, перекис водню, рослинні масла… Коли мова заходить про відбілюючі засоби зубів в домашніх умовах, цей перелік можна продовжувати безкінечно.

Контакти:
Адреса : м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2021, IDENTICO dental clinic