Центр імплантації зубів
Графік роботи: пн-нд, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic

Перший візит до дитячого стоматолога

pvds-1680

Перше знайомство зі стоматологом – не аби яке випробування як для дитини, так і для батьків. Тут важливо не нашкодити. Ось в буквальному сенсі – не перестаратися з заспокоєнням і не перегнути по частині одкровень з власного досвіду. Так як же правильно підготувати дитину до першого візиту в клініку, щоб мінімізувати стрес і ефективно здійснити, власне, лікувальне втручання.

 

Знайомство зі стоматологом: в якому віці краще?

 

Як відомо, перші молочні зубки з’являються на 6-7 місяці життя малюка. І саме цей вік на думку стоматологів є оптимальним для першого візиту в стоматологію. Більш інформативним це знайомство, звичайно, буде для мами крихти. Лікар розповість їй про правила догляду за зубками немовляти, пояснить які продукти впливають на формування здорових зубів і здоров’я порожнини рота.

 

В 1-1,5 лікар вже може розглядати так званий “пляшковий карієс”. Часто він є результатом тривалого або навіть безперервного нічного годування пляшковим або грудним молоком.

 

У віці 2-2,5 року стоматологи радять в профілактичних цілях відвідувати не тільки дантиста, але і записатися на прийом до лікаря-гігієніста.

 

З 3 років у більшості малюків вже прорізаються всі молочні зуби. Це саме той момент, коли стоматолог зможе оцінити наявні проблеми з прикусом і, при необхідності, безболісно виправити їх.

 

Як підготувати дитину до першого знайомства зі стоматологічним кріслом?

 

Легке знайомство дитини зі стоматологом і бормашиною – завдання і лікаря, і батьків. В першу чергу мамі чи татові слід завчасно, без дитини, встановити контакт з фахівцем: почитати відгуки про його роботу, зрозуміти чи зможе він знайти спільну мову з чадом, переконатися в його кваліфікованості.

 

Після цього починаємо готувати маленького пацієнта. А саме:

 

1.Приводимо на знайомство в клініку. Нехай дитина поговорить з фахівцем, огляне кабінет, розгляне інструменти тощо. Важливо, щоб цей візит склався захоплююче і залишив після себе добрі емоції.

 

2. Проводимо попередню бесіду. Батьки можуть розповісти як відбувається огляд або з чого може складатися процес лікування. Однак обнадіювати малюка або навпаки – лякати, категорично не бажано.

 

3. Надаємо дитині підтримку на всіх етапах. Надалі маленький пацієнт буде знати, що може розраховувати на ваше розуміння і не боятися подальших візитів.

 

Не зайвим буде перегляд тематичного мультфільму або відео про зуби та догляд за ними, а також рольові ігри, на зразок: стоматолог-пацієнт. Поцікавтеся, що бентежить дитину перед виходом з дому. Однак не використовуйте наше улюблене: “Тобі нічого не будуть робити”, “Боляче не буде зовсім”. Пам’ятайте: огляд – це теж дія, а маніпуляції в роті – швидше неприємні відчуття, ніж суцільне задоволення.

 

Щоб знизити градус хвилювання, дозвольте дитині взяти до лікаря будь-яку іграшку або улюблену ковдрочку. Поясніть слова, які може використовувати лікар, а малюк не зрозуміє (карієс, рентген і т.д.), але будьте делікатними у висловлюваннях.

 

Кращим прикладом для наслідування є, звичайно ж, батьки. Розповідайте дітям якомога більше про навички догляду за зубами, заохочуйте прагнення зберегти зуби здоровими. Виконуйте гігієнічні процедури разом – це і весело, і пізнавально для вас обох. І найголовніше – любите своїх крихіток і довіряйте догляд за їх зубками тільки перевіреним лікарям.

Вкладки чи пломби?

Вкладки чи пломби? ЗОЖ, саморозвиток, емоційний інтелект… Зізнавайтесь, чи таку ж кількість уваги ви приділяєте здоров’ю зубів? 🙂 Більшість українців, на жаль, набирають номер стоматології лише у випадку коли “життя не миле”. Гострий біль, ну й час від часу відновлення естетики.   Втім, якщо ви належите до тієї золотої когорти пацієнтів, що обирають попередити захворювання […]

Контакти:
Адреса : м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2021, IDENTICO dental clinic