замовити дзвінок
пн-сб, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В

Карієс зуба

Карієс зуба

Дитяча загадка: “І не їсть, і не п’є, а живе веселим і цікавим життям”. Ні, відповідь “Вигаданий мультяшний персонаж” не вірна. 98% людей на планеті в тій чи іншій мірі мають карієс і саме про нього йдеться в нашій нехитрій задачі та сьогоднішньому матеріалі.

Звідки береться ця напасть і як забути про це неприємне явище? Давайте з’ясовувати разом.

Карієс і з чим його їдять

Карієс займає високі позиції в списку поширених захворювань людства. “Ой, та що там тої дрібної плямки?” – можете заперечити ви. Але вчені Ізраїлю довели, що каріозні утворення в його складних формах можуть нести в собі не тільки загрозу втрати красивої посмішки. Летальні випадки до яких призвело недбале ставлення до зубів – на жаль, не поодинокі.

Наявність карієсу є наслідком розмноження великої кількості шкідливих бактерій, які разом зі слиною потрапляють в організм і погіршують роботу травної, серцево-судинної системи.

Карієс – це складний патологічний процес, що виникає на твердих тканинах зуба. На ранніх стадіях має вигляд пігментної плями і може не викликати дискомфорту. Але далі більше. Він руйнує емаль – захисну оболонку зуба, викликає її гниття і утворення запальних процесів пульпи. На цьому етапі людина відчуває повний спектр гострих відчуттів при контакті частинок їжі з хворим зубом. Цей біль не сплутати з жодним іншим.

Причини виникнення карієсу і його профілактика

Не вистачить пальців лікарів Identico, щоб перерахувати на них всі можливі причини утворення карієсу. Тому виділимо ключові:

● Джерелом розвитку карієсу є все, що призводить до пошкодження емалі. Шкідливі мікроорганізми, “прописуються” в ротовій порожнині через недостатню гігієну рота.

● Режим харчування – дефіцит вітамінів і корисних мікроелементів для зміцнення і правильного функціонування зубів.

● Кількість слиновиділення.

● Загальний стан організму – а саме наявність хронічних захворювань, авітаміноз, ослаблений імунітет.

● Кількість фтору, що надходить в організм і здійснює захисну функцію перед розвитком бактерій.

Щоб попередити виникнення серйозних невідворотних запальних процесів в ротовій порожнині,не втомлюємося згадувати про профілактику карієсу. Тим більше, заходи досить доступні і очевидні.

1. НЕ невілюйте правилами щоденного чищення зубів. Чистка і ополіскування повинні відбуватися щодня по дві хвилини вранці і ввечері.

2. Користуйтеся електричними щітками або замінюйте звичайну кожні 3 місяці.

3. Використовуйте пасту в складі якої є фтор.

4. Мінімізуйте кількість споживання цукру.

5. Користуйтеся додатковими засобами для чищення: іригатором і зубною ниткою.

6. Здійснює профілактичний огляд у стоматолога мінімум раз на півроку.

Дотримуючись цих простих порад ви знизите ризик розвитку карієсу і надовго забудете про тривале, іноді хворобливе і дороге лікування зубів. Дбайте про стан порожнини рота, адже красива, здорова усмішка – один з атрибутів щасливої ​​людини.

Всі статті