Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
IDENTICO dental clinic


Карієс зуба

Дитяча загадка: "І не їсть, і не п'є, а живе веселим та цікавим життям". Ні, відповідь "Вигаданий мультяшний персонаж" не вірна. 98% людей на планеті в тій чи іншій мірі мають карієс і саме про нього йде мова в нашій нехитрій задачі та сьогоднішньому матеріалі.

Звідки береться ця напасть та як забути про це неприємне явище? Давайте з'ясовувати разом.

Карієс і з чим його їдять

Карієс посідає найвищі позиції в переліку розповсюджених захворювань людства. "Ой, та що там тої дрібної плямки?" - можете заперечити ви. Та вчені Ізраїлю довели, що каріозні утворення в його складних формах можуть нести в собі не лише загрозу втрати красивої посмішки. Летальні випадки до яких призвело недбале ставлення до зубів - на жаль, не поодинокі.

Наявність карієсу є наслідком розмноження великої кількості шкідливоносних бактерій, які разом зі слиною потрапляють в організм та погіршують роботу травної, серцево-судинної системи.

Карієс - це складний патологічний процес, що виникає на твердих тканинах зубу. На ранніх стадіях має вигляд пігментної плями і може не викликати дискомфортних відчутів. Та далі більше. Він руйнує емаль - захисну оболонку зубу, викликає його гниття та утворення запальних процесів пульпи. На цьому етапі людина відчуває повний спектр гострих відчуттів при контакті частинок їжі з хворим зубом. Цей біль не сплутати з жодним іншим.

Причини виникнення карієсу та його профілактика

Не вистачить пальців лікарів Identico, щоб перерахувати на них всі можливі причини утворення карієсу. Тому виділимо ключові:

 • Джерелом розвитку карієсу є все, що призводить до пошкодження емалі. Шкідливі мікроорганізми, що "прописуються" в ротовій порожнині за недостатньої гігієни роту.

 • Режим харчування - дефіцит вітамінів та корисних мікроелементів для укріплення та правильного функціонування зубів.

 • Кількість слиновиділення.

 • Загальний стан організму - а саме наявність хронічних захворювань, авітаміноз, ослаблений імунітет.

 • Кількість фтору, що потрапляє в організм та здійснює захисну функцію перед розвитком бактерій.

Щоб попередити виникнення серйозних невідворотних запальних процесів в ротовій порожнині, не втомлюємось згадувати про профілактику карієсу. Тим паче міри доволі доступні і очевидні.

 1. Не невілюйте правилами щоденного чищення зубів. Чистка та ополіскування має відбуватись щоденно по дві хвилини вранці та ввечері.

 2. Користуйтесь електричними щітками або замінюйте звичайну кожні 3 місяці.

 3. Використовуйте пасту у складі якої є фтор.

 4. Мінімізуйте кількість споживання цукру.

 5. Користуйтесь додатковими засобами для чистки: іригатором та зубною ниткою.

 6. Здійснюйте профілактичний огляд у стоматолога щонайменше раз на півроку.

Дотримуючись цих простих порад ви знизите ризик розвитку карієсу і надовго забудете про тривале, подекуди болюче та коштовне лікування зубів. Дбайте про стан ротової порожнини, адже красива, здорова посмішка - одна з атрибутів щасливої людини.
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic