Центр імплантації зубів
Графік роботи: пн-нд, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic

Мікроби-мандрівники: як зберегти здоров'я?

2--

У це складно повірити, але один десятисекундний поцілунок є ідеальним “транзитом” для 80 млн бактерій від одного партнера до іншого. У цьому переконані вчені з Нідерландів.

 

Вчені припускають, що в ротовій порожнині середньостатистичної людини живе близько 10-14 (увага!) мільярдів різних бактерій, грибків, вірусів і передаються при мінімальному контакті. Благо, що для нашого ока не доступний цей активний, рухливий, що руйнує нас мікросвіт. Адже подібне видовище витримають тільки загартовані. Ще приємніше розуміти, що частина всього цього екосвіту – наша невід’ємна частина і істотної шкоди може завдати тільки в разі відвертого нівелювання правилами особистої гігієни.

 

Ми вирішили зібрати основну інформацію про ротові мікроби разом і дати кілька дієвих порад щодо зменшення їх негативного впливу.

 

Як зрозуміти чи в нормі мікрофлора ротової порожнини?

 

В першу чергу варто відзначити, що бактерії в нашому організмі не є злом. Більш того, вони беруть безпосередню участь в процесі травлення і допомагають підтримувати порожнину рота здоровою і чистою. Ротові бактерії беруть участь в перенесенні мінералів із слини і поверхні зубів, постачають молекули кисню до ясен і в м’яких тканин, нейтралізують шкідливі речовини, які накопичуються на зубах тощо.

 

Основним “індикатором” здорової мікрофлори рота є обволікуючий зуби і ясна слиз, який називається біоплівкою. Якщо ваша ротова порожнина наповнена переважно корисними бактеріями, в роті виникає тонка прозора плівка без запаху, зуби гладкі, а ясна рівномірно рожеві.

 

Відповідно, на наявність порушень можуть вказати:

 

неприємний запах;

 

● помітний наліт на зубах;

 

● кровоточивість ясен;

 

● відсутність почуття прозорої плівки;

 

● зубний карієс тощо.

 

Подібні симптоми – не катастрофа, вони говорять лише про те, що хвороботворні бактерії взяли верх над безпечними і дають час подумати над тим, що могло спровокувати їх виникнення і як з цим бути.

 

Шкідливі звички, стрес, неправильне харчування – є збудниками шкідливих бактерій. Але звідки береться карієс, наприклад, у дитини, якій не знайомі ці поняття?

 

І тут справедливо згадати початок нашої статті: більшість шкідливих бактерій поширюються, як вірус, через неправильне недотримання норм особистої гігієни і навіть через поцілунок. Так-так, один з найпоширеніших збудників карієсу Streptococcus mutans – відомий “мандрівник”. Особливо привабливими йому здаються дитячі зубки.

 

Як уберегтися від розмноження бактерій?

 

Щоб уберегти дитину або кохану людину від додаткових візитів до стоматолога, радимо чітко дотримуватися правил особистої гігієни. А саме:

 

1.Користуватися тільки особистою зубною щіткою, рушником, помадою.

 

2.Виділити дитині власну тарілочку, ложечку, чашку.

 

3.Уникати моментів надкушування дитячої їжі, облизування соски і тому подібного.

 

4.Скоректувати харчування: вибирайте продукти, які допомагають стабілізувати pH-баланс, не викликають запалень і збагачені антиоксидантами.

 

5.Займатися спортом – так, фізичні вправи поліпшують циркуляцію крові, насичуючи весь організм, включаючи зуби і ясна, киснем.

 

Дотримуючись цих простих правил + здійснюючи профілактичні огляди у стоматолога двічі на рік, ви надовго збережете хороше самопочуття і красу посмішки. І щось нам підказує, що все у вас вийде

Етапи імплантації зубів

Незграбно, але кумедно виглядала без зубу Проня Прокопівна в легендарному фільмі "За двома зайцями".

Коронки: види, матеріали, переваги

Коронки: види, матеріали, переваги Не така страшна перспектива втрати зубу, як картини його відновлення. Давайте асоціативний ланцюг: пустота на місці де мав бути зуб — похмурий вираз обличчя лікаря (ай-яй, як все запущено) — моторошні назви маніпуляцій — страшні картинки стоматологічних інструментів, родом з радянських фільмів. Ой, не варто так…   Ще в далекому 1728 […]

Контакти:
Адреса : м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2021, IDENTICO dental clinic