Центр імплантації зубів
Графік роботи: пн-нд, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic

Зубний біль: чому так буває

_-1680 (3)

Щастя не в грошах. Іноді воно в хорошому самопочутті і, банально, у відсутності зубного болю. Погодьтеся, останній приклад особливо наочний. Ну хто не стикався з раптовою болем в зубі? Ооо, в цей момент все життя проноситься перед очима, а всі проблеми здаються милими дрібничками.

 

Зубний біль – це завжди великий спектр вражень і відчуттів. Він не приходить просто так і обов’язково є сигналом можливого запалення, інфекції або ураження зуба. І звідки в нього ноги ростуть і як цьому зарадити?

 

Причини виникнення зубного болю

 

Стикаючись з поганим самопочуттям, перше, що необхідно зробити – звернутися до лікаря. В даному випадку до стоматолога. Адже обманювати симптоми знеболюючим – це лише посилювати розвиток патологічних процесів. А поки чекаєте прийому, давайте розглянемо типові причини виникнення того самого фільму жахів, який зазвичай приходить без попередження.

 

Залежно від того, чим викликаний, біль може бути ниючим або гострим, що виникає при контакті з гарячою чи холодною водою. З’являтися може при пошкодженні емалі або запальних процесах.

 

Підвищена чутливість зубів. Причиною надмірно “ніжної” емалі можуть бути тріщини і відколи. Зуб буде хворіти при контакті з холодом, кислими або солодкими продуктами, під час гігієнічних процедур.

 

Карієс. Є одним з поширених провокаторів болю. Спочатку він не видає себе, сидить мовчки, чекаючи невдалого моменту, щоб проявитися. Перебуваючи “в тіні” він опускається в глибину зуба, вражаючи пульпу та утоншуючи емаль.

 

Больові відчуття виникають не відразу. Спочатку це неприємні реакції нервових закінчень під час чищення зубів, впливу холоду або гарячої їжі. Далі – біль посилюється і стає постійним супутником. Не вилікований карієс обов’язково закінчується ускладненнями. Зокрема пульпітом або періодонтитом. А це, повірте, нічого приємного.

 

Запальні захворювання. Біль виникає через набряк м’яких тканин, які тиснуть на нервові закінчення. Такими симптомами супроводжуються пародонтит і періодонтит.

 

Видалення. Єдиний випадок, коли зубний біль – це передбачувано і нормально. Хворобливі відчуття можуть триматися кілька днів, виникаючи при механічному контакті або проявляючись ниючим болем.

 

Неправильне лікування. Так, некоректно встановлені пломба або міст можуть викликати наслідки, зокрема у вигляді болю. Якщо під них потрапляють мікроорганізми, є ризик виникнення гнійного процесу.

 

Зуб мудрості. Нерідко навіть сам процес зростання зуба мудрості супроводжується сильними больовими відчуттями. Що вже говорити, коли зуб мудрості починає рости неправильно ?! Страждають і сусідні зуби, і ясна.

 

Пульпіт. Це запалення м’яких тканин зуба, де знаходиться нерв. Біль при пульпіті можна порівняти хіба що … Ні, вона ні з чим не порівнюється. Часто гостра, що переходить на вухо, скроню, горло, рідше – стріляючий, пекуча, пульсуюча. Іноді проявляється і ниючі болями в нічний час. Періодично біль може зникати, але потім повертається з новою силою.

 

Флюс. Це історія про гнійної інфекції, яка підібралася до кореня зуба. Флюс ні з чим не переплутати: розпухає щока, проявляються больові ущільнення, набряки ясен.

 

Травми зубів. Не тільки падіння або удар може призвести до травмування. Як часто ви відкриваєте зубами пробки пляшок або розгризали горіхи? Ці дії утоньшають захисну емаль зуба, викликають тріщини, відколи.

 

Нерідкі випадки болю зубів під час вагітності. Недаремно лікарі рекомендують жінкам пролікувати все недоліковані зуби ще на етапі планування зачаття. Адже під час виношування малюка більшість препаратів стають табуйованими, і пломбування з знеболенням вкрай небажано.

 

Як полегшити біль?

 

Засобів, які могли б зменшити поріг больових відчуттів багато. Однак вони ніяк не замінюють кваліфіковану медичну допомогу. Більшість препаратів тільки знімають симптоми, але не усувають саму проблему. А знеболюючі ще й дратують слизову кишкового тракту і можуть посилити хворобу. Тому, щоб швидше повернутися до звичного життя, запрошуємо на невідкладний прийом до лікаря-стоматолога і нехай всі будуть усміхнені 🙂

Контакти:
Адреса : м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2021, IDENTICO dental clinic