Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
info@identico.com.ua
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
info@identico.com.ua
IDENTICO dental clinic


Зубний біль: чому так буває

Щастя не в грошах. Інколи воно у хорошому самопочутті і, банально, у відсутності зубного болю. Погодьтесь, останній приклад особливо наочний. Ну хто не стикався з раптовим болем в зубі? Ооо, в цей момент все життя проноситься перед очима, а всі негаразди здаються милими дрібничками.

Зубний біль — це завжди чималий спектр вражень та відчуттів. Він не приходить просто так і обов'язково є сигналом можливого запалення, інфекції чи ураження зубу. Та звідки в нього ноги ростуть і як цьому зарадити?

Причини виникнення зубного болю

Стикаючись з поганим самопочуттям, перше, що необхідно зробити — звернутись до лікаря. В даному випадку до стоматолога. Адже обманювати симптоми знеболюючи — це лише посилювати розвиток патологічних процесів. А поки чекаєте прийому, давайте розглянемо типові причини виникнення того самого жахастику, який, зазвичай, приходить без попередження.

В залежності від того, чим викликаний, біль може бути ниючим чи гострим, виникаючим при контакті з гарячою чи холодною водою. З'являтися може під час пошкодження емалі чи запальних процесах.

Підвищена чутливість зубів. Причиною надмірно "ніжної" емалі можуть бути тріщини та сколи. Зуб буде боліти при контакті з холодом, кислими чи солодкими продуктами, під час гігієнічних процедур.

Карієс. Є одним з розповсюджених провокаторів болю. Спочатку він не видає себе, сидить мовчки, чекаючи найневдалішого моменту, щоб проявитись. Перебуваючи "в тіні" він опускається в глибину зубу, вражаючи пульпу та утоншуючи емаль.

Больові відчуття виникають не відразу. Спочатку це неприємні реакції нервових закінчень під час чищення зубів, впливу холоду чи гарячо їжі. Далі — біль посилюється і стає постійним супутником. Не вилікуваний карієс обов'язково закінчується ускладненнями. Зокрема пульпітом чи періодонтитом. А це, повірте, нічого приємного.

Запальні захворювання. Біль виникає по причині набряку м'яких тканин, які тиснуть на нервові закінчення. Такими симптомами супроводжуються пародонтит та періодонтит.

Видалення. Єдиний випадок, коли зубний біль — це передбачувано і нормально. Болісні відчуття можуть тримати кілька днів, виникаючі при механічному контакті чи проявляючись ниючим болем.

Неправильне лікування. Так, некоректно встановлені пломба чи міст можуть викликати наслідки, зокрема у вигляді болю. Якщо під них потрапляють мікроорганізми, є ризик появи гнійного процесу.

Зуб мудрості. Нерідко навіть сам процес росту зубу мудрості супроводжується сильними больовими відчуттями. Що вже говорити, коли зуб мудрості починає рости неправильно?! Страждають і сусідні зуби, і ясна.

Пульпіт. Це запалення м'яких тканин зубу, де знаходиться нерв. Біль при пульпіті можна порівняти хіба… Ні, він не з чим не порівнюється. Часто гострий, перехідний на вухо, скроню, горло, рідше — стріляючий, пекучий, пульсуючий. Інколи проявляється і ниючими болями в нічний час. Періодично біль може зникати, але потім вертається з новою силою.

Флюс. Це історія про гнійну інфекцію, яка підібралась до кореня зубу. Флюс ні з чим не переплутати: розпухає щока, проявляються больові ущільнення, набряки ясен.

Травми зубів. Не лише падіння чи удар можуть викликати травмування. Як часто ви відкриваєте зубами корки пляшок чи розгризаєте горіхи? Ці дії утоньшують захисну емаль зубу, викликають тріщини, сколи.

Непоодинокі випадки болі зубів під час вагітності. Не дарма лікарі рекомендують жінкам пролікувати всі недоліковані зуби ще на етапі планування зачаття. Адже під час виношування малюка більшість препаратів стають табуйованими, та й пломбування зі знеболенням вкрай небажане.

Як полегшити біль?

Засобів, які б могли зменшити поріг больових відчуттів багато. Проте вони ніяк не замінюють кваліфіковану медичну допомогу. Більшість препаратів лише знімають симптоми, та не усувають саму проблему. А знеболюючі ще й подразнюють слизову кишкового тракту та можуть посилити хворобу. Тож, щоб чим швидше повернутись до звичного життя, запрошуємо на невідкладний прийом до лікаря-стоматолога і нехай всі будуть усміхненні :)
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic