Центр імплантації зубів
Графік роботи: понеділок-неділя, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07, 073-555-76-07, 044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
Ru
●●
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
066-555-76-07
073-555-76-07
044-222-56-70
DC.identico@gmail.com
IDENTICO dental clinic


Чому потрібно лікувати відсутній зуб

Немає зуба - нема проблеми, - скажете ви. Аж ніяк. Навіть якщо сьогодні відсутні дискомфортні відчуття, а незначного естетичного дефекту ніхто не помічає, решта зубів як і загальне здоров'я організму перебувають в небезпеці.

Недолікований "пеньок": ризики та наслідки

Вчасно не вилікуваний карієс рано чи пізно призводить до повної руйнації зубу. Відбувається за наступною схемою: тверді тканини втрачають міцність, нервові закінчення запалюються та вмирають, коронка кришиться, лишаючи після себе лише корінь зуба чи його фрагмент.

Навіть якщо ви не помічаєте запального процесу, повірте, оминути його при відкритому зубному каналі мало ймовірно. І тут можливі кілька варіантів розвитку подій: протезування з реконструкцією зруйнованої коронки; видалення уламків та імплантація або збереження ураженого кореня з подальшими небезпечними для життя та здоров'я наслідками.

Небезпека відсутнього зуба з наявним коренем в яснах

Після обвалу стінок коронки процес руйнації твердих тканин не зупиняється. Збережений "пеньок" є осередком інфекцій, що швидко вражають навколишні тканини, кістки щелепи, сусідні зуби. Це провокує множинний карієс, захворювання пародонтиту, тощо. Крім цього, зруйнований зуб не може повноцінно виконувати свої жувальні функції. В результаті навантаження переміщується на протилежну сторону щелепи, викликаючи проблеми з прикусом, прискоренням стирання емалі.

Відповідно, чим довше відкладається візит до стоматолога, тим суттєвіше збільшуються витрати на подальше лікування / протезування.

Коли необхідно записатись до лікаря

Непомітна проблема - не обов'язково відсутня. Оскільки за прихованими ділянками ясен лишається корінь, уламки зубу, відкритий нервови канал, тощо - патологічний процес триває. Сигналом до термінового звернення в стоматологію можуть бути:

● ниючий біль в області зруйнованого зубу;

● різкий біль при натисканні на проблемну ділянку;

● набряк ясен, почервоніння, розростання тканин поряд з лункою;

● кровотеча на місці зруйнованої коронки;

● гниття, підвищення температури.


За наявності будь-якого з цих симптомів варто негайно звернутись до лікаря. Адже це вірні ознаки ускладненого запального процесу і без лікування може трапитись найгірше, аж до зараження крові.

Так чи інакше, розкришені стінки коронки - вагомий привід звернутись до лікаря та проведення рентгенографії. Адже сьогодні все лікується, а в нашій клініці кожна процедура здійснюється на найвищому рівні.

Основні шляхи до заміщення втрачених зубів

Сучасна стоматологія вражає можливостями. Незнімне протезування мостоподібними протезами, незнімне протезування коронками з опорою на штучний корінь, імплантація - варіантів лікування на будь-який бюджет та смак більше ніж вдосталь. Звісно, кожен з методів передбачає власні умови та особливості.

Так, незнімне протезування за допомогою мостоподібних протезів характеризується повним відновленням функцій жування, естетики та мови та відсутністю дискомфортних відчуттів. Вартість середня. Проте такий варіант має обмежений термін лікування, необхідність видалення здорових тканин опорних зубів та схильність опорних зубів до карієсу під коронками.

При знімному протезуванні можлива неідеальна естетика, дискомфортні відчуття під час жування, слабка фіксація. Потрібна системна корекція. Ціна доволі низька.

Імплантація коштує дорожче попередніх варіантів, проте й в надійності та зручності має вагомі переваги. Естетика, відновлення функцій мови, жування - відмінні. Протез незнімний, а значить пацієнт не відчуває його наявність. Зберігаються пародонт сусідніх зубів та кістна тканина щелепи. Термін дії - більше 10 років.

Втрата зубу у непомітній оку зоні зазвичай сприймається як відсутність причини для хвилювання. Та правда в тому, що захворювання, які розвиваються в організмі разом з наявним недолікованим "пеньком", можуть виявитись значно страшнішими за косметичний ефект. Радимо своєчасно виконувати будь-які роботи по лікуванню зубів, щоб мінімізувати ризики та подальші витрати на реставрацію.
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В
Графік роботи: понеділок-неділя з 9:00 до 21:00
Copyright © 2019-2020, IDENTICO dental clinic