замовити дзвінок
пн-сб, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В

Лікування кісти

Лікування кісти

“У вас на зубі кіста” – мов грім серед ясного неба можете почути і ви. Так-так, можна жити з цією небезпечною штукою і навіть не підозрювати. В “мовчанні” полягає підступність кісти, а про причини за яких відкладати її лікування дуже не варто – розказуємо в сьогоднішньому матеріалі.

Що таке кіста і як її виявити?

Якщо образно: кіста – це капсульне новоутворення в щелепній кістці, що виникає внаслідок проникнення в кореневі канали інфекції. Як? Чому таке можливо? Причин появи кісти не мало. Серед таких: неправильне лікування чи довготривала його відсутність, переохолодження, стрес та фізичне перенавантаження, застудні хвороби та інші стани, що супроводжуються зниженням імунітету.

Про наявність кісти більшість людей навіть не підозрюють аж поки не починається стадія загострення з усіма випливаючими.Сигналом до термінового звернення в стоматологію можуть бути:

● підвищена температура;

● слабкість, погіршення самопочуття;

● головний біль;

● збільшення лімфатичних вузлів;

● ниюча біль та набряк в області новоутворення;

● різке потемніння емалі.

Відмітимо, що на початкових стадіях захворювання ну ніяк не проявляється і вчасно попередити ускладнення можна лише під час планового профілактичного огляду у лікаря.

3 причини, чому лікування кісти не варто відкладати на завтра

Припустимо, лячний діагноз став таки відомим. Що робити: лікувати “не відходячи від каси” чи почекати слушної нагоди, як ми любимо? А хто ж його знає. Нам відомі лише кілька аргументів до термінової дії, які не можемо тримати в собі.

1. Непередбачувані наслідки. Запалена капсула постійно росте, а разом з нею назрівають ризики втрати зубу, сепсису і навіть онкології.

2. Грандіозні витрати. Лікування кісти кореню зубу саме по собі — дороговартісне задоволення. Втім, що далі відтягується момент, то стрімкіше збільшується і прайс.

3. Складне відновлення. Великі розміри кісти передбачають її видалення, а значить при імплантації доведеться нарощувати зруйновану кістку. Погодьтесь, до крайнощів ситуацію краще не доводити. Тим паче, що методик лікування кіст в сучасній стоматології предостатньо 🙂

Методи лікування

Вибір методики ліквідації кісти, звісно, залежить від ситуації. Це може бути як консервативна терапія, так і радикальна — до абсолютного видалення. Останній, між іншим, до недавнього часу вважався єдиним правильним.

Втім, наразі, ситуація протилежна. Принаймні в нашій клініці так: якщо є хоч один шанс зі ста на порятунок рідного зубу, ми його використовуємо.

Наші кабінети оснащені надсучасним обладнанням, ендодонтичне лікування відбувається під мікроскопом, а для відновлення зубів є безліч варіантів надійних ортопедичних конструкцій. Головне — не відкладайте на завтра те, що дешевше та з меншим злом обійдеться вам сьогодні.

Всі статті