замовити дзвінок
пн-сб, 9:00-21:00
м. Київ, вул. Солом'янська, 20-В

Вініри

Вініри

ВІНІРИ- це мікропротези  у вигляді пластинок, що кріпляться до передньої поверхні зубів. Така конструкція  дозволить в найкоротший термін  зробити  посмішку  ідеальною, завдяки  покращенню зовнішнього вигляду зубів. Це справжній порятунок  для тих, кому необхідно  приховати  дефекти форми чи кольору зубів та для бажаючих завжди  прекрасно виглядати.

Показання до застосування.

Лікар може рекомендувати вініри, якщо у пацієнта є такі проблеми:

У деяких випадках, коли є невелике спотворення, можна відмовитись від брекетів на користь композитних вінірів. Але таке рішення обов’язково має схвалити лікар-ортодонт. У разі коли окремий зуб не викривлений, але має непропорційну форму, що теж вирішується застосуванням пластин. До пошкодження емалі відносяться тріщини та відколи. Також приводом для стоматологічного облицювання є клиноподібні дефекти, стирання емалі нижче другого ступеня.

Причин серйозної зміни кольору емалі може бути безліч. Наприклад: колір емалі може стати нерівномірним після пломбування. У разі ремонту жувальних зубів може просвічуватись зона пломбування. Така «плямистість» різців та кліків часто викликає психологічний дискомфорт. Крім того, відбувається потемніння внаслідок травмування або лікування із застосуванням антибіотиків із тетрацикліном. Надлишок фтору також викликає негативні наслідки у вигляді плям на емалі (флюороз). Початкова стадія дисплазії емалі також може коригуватися у вигляді накладок.

Протипоказання та обмеження.

Показання для застосування вінірів має бути одна важлива умова – всі дефекти і патології не повинні бути занадто запущеними.

Основні фактори, що запобігають такій процедурі:

Перед застосуванням вінірів із зовнішнього боку зуба знімається невеликий шар твердої тканини. Але якщо від нього мало що залишилося, рекомендується буде встановлення коронки. У разі великої запломбованої площі видалення шару виникає ризик руйнування зуба. Крім того, пластинам краще стикатися з натуральною зубною тканиною – на штучній ділянці фіксація не дуже міцна. Але чи застосовувати вініри за наявності пломб може визначити тільки лікар. Оскільки сучасні технології дозволяють оминути багато труднощів. Те саме, щодо стирання емалі. Висновок може зробити лише експерт.

Вініри можна класифікувати за типом матеріалу виготовлення та за способом виготовлення. За типом матеріалу найбільш поширені такі:

Найбільш популярним варіантом вважаються вініри з кераміки (медичного порцеляни). Пояснюється це подібністю до натурального кольору емалі. До того ж цей матеріал досить міцний, не змінює кольори протягом тривалого часу. Навіть поблизу ваші зуби виглядатимуть натурально і ніхто не зможе побачити різницю. Виготовити керамічні вініри можна лише у лабораторних умовах. Це означає, що встановити їх можна виключно непрямим способом. Тобто процедура займе досить тривалий час.
Ще один популярний варіант – це кераміка на оксиді цирконію. Такі пластини характеризуються підвищеною міцністю та стабільним кольором. Їх склад має металевий каркас та керамічну масу. Прослуговують вони значно довше, але коштують також дорожче.
Найбільш доступними та простими вважаються композитні вініри. Вони виготовляються з пломбувального матеріалу і встановлюються прямим способом безпосередньо в кабінеті лікаря. В основному застосовуються для реставрації жувальних зубів, оскільки швидко змінюють колір. Вартість таких накладок досить дешева, але й служать вони недовго.

Переваги та недоліки вінірів.

Керамічні та композитні пластини мають чимало переваг:

Крім варто відзначити інші переваги керамічних накладок:

Проте фарфорові вініри мають кілька недоліків. Якщо пластина навіть трохи пошкодилася, то необхідна повна її заміна. У композитних пластинах таких недоліків немає. Але виглядають вони менш естетично, термін служби їх теж значно менший.

Етапи встановлення вінірів:

Для фіксації вінірів з кераміки застосовується цемент, що забезпечує їхнє міцне прилягання до зубів. Тому при правильному догляді термін служби вінірів становить 10-15 років.

Запорукою збереження естетичного вигляду та довгострокового терміну платівок має бути дотримання рекомендацій щодо догляду:

Доглядати вініри легко і просто. Головне, дотримуватись рекомендацій лікаря.

Скільки коштує Вініри

  • Художня реставрація зуба  від 3 800 грн.
  • Металокерамічна коронка  від 8 900 грн.
  • Керамічна коронка  від 14 850 грн.
  • Безметалова коронка з оксиду цирконію  від 14 900 грн.
  • Вінір  від 15 900 грн.

Лікарі котрі проводять Вініри

Сподобалося у нас? - Порадь сторінку друзьям